KONST / Litografier / Färglitografi 13634271
*
nr 1363 4271
Harry Kampf
(1926-1989), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 342/360. Motivet: 42x59 cm
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:32:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 12:39:05
1
100 kr
24/11 12:39:52
1
250 kr
26/11 16:17:50
2
250 kr
26/11 16:17:50
1
250 kr (Budbetjänt)
26/11 16:18:42
2
350 kr
27/11 14:26:03
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry kampf litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10
*
Harry Kampf
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1363 4271
Harry Kampf
(1926-1989), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 342/360. Motivet: 42x59 cm
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 12:39:05 | 1 | 100 kr |
24/11 12:39:52 | 1 | 250 kr |
26/11 16:17:50 | 2 | 250 kr |
26/11 16:17:50 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/11 16:18:42 | 2 | 350 kr |
27/11 14:26:03 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry kampf litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10